Proje Danışmanlığı

İnsan çeşitliliği ve farklılığı, evrensel tasarım sürecinin kalbinde yer alır. Engelleri ortadan kaldırmak ve kullanımı daha kolay bir hale getirmek için tasarım hakkında düşünmenin en iyi yolu proje aşamasıdır.

Herkes için erişilebilir ve ulaşılabilir açık alanlar, mekanlar, ulaşım ve bilgi teknolojileri sistemleri ile toplumsal hayata katılımda herkes için fırsat eşitliği sağlanmış olmalıdır. Unutulmamalıdır ki herkes, yaşamın tüm alanlarında güvenli ve bağımsız hareket etme hakkına sahiptir.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait yönetmelik ve mevzuatlar, erişilebilirlik izleme ve denetleme formaları, Türk Standartları Enstitüsünün ( TSE ) ilgili tüm standartlarına bağlı kalınarak projelerde Erişilebilirlik Proje Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Tüm verileri değişiklik ve güncellemelere göre hazırlamaktayız.

Erişilebilir projeler üretildiğinde tüm toplumun kullanımına sunularak insan haklarının korunmasının yanı sıra kamu maddi zararlarının da önüne geçilmiş olunur.

 


Proje Aşamaları

Projenin erişilebilir olarak revize edilmesi
Projenin standartlara uygun teknik şartnamelerinin hazırlanması,
Hazırlanan projenin yükleniciye eksiksiz teslim edilmesi,
Yükleniciye erişilebilirlik noktasında bilgilendirme yapılması,


Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.